KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch/akvarell 4945192
nr 494 5192
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Tusch/akvarell, Signerade Julius Granberg, ramens yttermått 48 x 40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 5 november 2007
kl 16:09:37
500 kr
350 kr
450 kr
Julius Granberg
Läs mer om Julius Granberg